Początek nowego sezonu ogrodniczego


Dotarliśmy do wiosny i jestem gotowa wrócić do tego, co kocham najbardziej – ogrodnictwa! Byłem zajęty sadzeniem nasion, budowaniem nowych półek do szklarni i sprzątaniem resztek pozostałych z zeszłego roku. Późną jesienią i zimą w Nowej Anglii niewiele się dzieje, więc cieszę się, że wrócę i podzielę się z wami wszystkimi!

Na początku lutego zabrałem się do pracy i zorganizowałem kilka moich przypadków nasion. Pomyślałem, że ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, co już miałem, zanim złożyłem jakiekolwiek duże zamówienia na nasiona. Okazuje się, że wciąż mam tonę nasion ( szok, wiem! )

Zmieniam trochę w tym roku, jeśli chodzi o moje sadzonki pomidorów. Mam niezłą kolekcję rodzinnych nasion pomidora, ale w zeszłym sezonie poradziłem sobie z dużą ilością chorób.

Przez zimę kupiłem nowe regały na rośliny doniczkowe. Użyłem moich istniejących lamp do uprawy na nowe półki. Ponieważ to nie pozostawiło mnie bez dodatkowych świateł, poszedłem do sklepu i kupiłem wszystkie nowe  światła sklepowe do mojego obszaru początkowego nasion. Zdecydowałem się również na zakup regulowanej lampy LED na gęsią szyję do mojej górnej półki, zamiast używać jej tylko do przechowywania.

Sadzonki pomidorów

Do tej pory zacząłem tace z uprawami zimnymi, ciepłymi, kwiatami i ziołami. To także mój pierwszy rok, w którym przestawiam się ze zwykłych tacek na nasiona na trenery korzeni dla mojego słodkiego groszku. Jak na razie dobrze! Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć odmian nasion, które zacząłem, koniecznie sprawdź moje przypięte historie na Instagramie .

Mam szklarnię od kilku lat, ale nie miałem czasu ani pieniędzy na budowę półek. Byłem zdeterminowany, aby dokonać tej zmiany w tym roku! Mój narzeczony i ja postanowiliśmy zbudować dwie półki (stoły robocze), jak pokazano na powyższym zdjęciu, a także środkowy regał, który wciąż budujemy.

Po dodaniu tych półek zdecydowaliśmy się również dodać przedłużenia półek, które są w zasadzie mniejszą półką przymocowaną do góry z każdej strony, aby pomieścić takie rzeczy, jak garnki i narzędzia. To pozwoli mi zmieścić około 12 tac na nasiona z każdej strony. Nadal nad wszystkim pracujemy, ale jak na razie wygląda to świetnie!

Po zbudowaniu półek dodaliśmy przezroczysty impregnat, aby chronić drewno. Jest nasycony jałowcem, bezpieczny dla żywności i zapobiega pleśni i pleśni. Kupiłem też trochę szarej, kwadratowej kostki brukowej, aby dać mi bardziej równy teren, na którym mogę stanąć, kiedy podlewam nasiona.

Ponieważ chcę mieć możliwość uruchamiania fanów latem, zaopatrzyłem się w wytrzymałą listwę zasilającą. Poszedłem z listwą przeciwprzepięciową. Podobnie jak w przypadku mojego zalążka, udostępniam zdjęcia, gdy wprowadzam zmiany w moich historiach na Instagramie, więc śledź dalej!

Byłem też zajęty dekorowaniem, dodając trochę wiosennych kwiatów ciętych i dekorów. Przyniosłem kilka doniczek z terakoty, tacek na sadzonki i narzędzia. Fajnie jest mieć miejsce do przechowywania wszystkiego i mieć łatwiejszy dostęp. Dodałem również duży wentylator do podłogi, aby tymczasowo cyrkulować powietrze, dopóki nie kupię mniejszych wentylatorów, aby zmieściły się na półkach. Poszukuję również dobrej jakości grzejnika szklarniowego na chłodniejsze miesiące.